Boże Narodzenie

DSC_0466Liturgiczne obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy mszą św. o północy, sprawowaną w intencji projektantów, budowniczych i ofiarodawców naszej nowej świątyni parafialnej pw. św. O.Pio. Eucharystię uświetnił chór parafialny, który już pół godziny przed północą zaprosił nas do wspólnego kolędowania. Ks. proboszcz Cezary Zybała podziękował wszystkim za zaangażowanie i wkład w prace wykończeniowe naszego nowego kościoła, który z dnia na dzień pięknieje, zarówno zewnętrznie, w wystrój, wyposażenie, a także wewnętrznie, w coraz większą liczbę osób odwiedzających świątynię, przystępujących do sakramentów świętych i zaangażowanych w grupy parafialne.
Podczas mszy św. w ciągu dnia ks. proboszcz w uroczystym stroju kanonickim składał wszystkim życzenia świąteczne, a dopełnieniem ludzkich słów było specjalne świąteczne kapłańskie błogosławieństwo.
Niespodzianką na zakończenie mszy dla dzieci był tort z fajerwerkami, z racji urodzin Pana Jezusa, za który dziękujemy jednej z parafianek, która z przejęciem przygotowywała wypiek, mówiąc że pierwszy raz piecze tort dla Pana Jezusa. Radości  dzieci i uśmiechom nie było końca, a wspólne kolędowanie w dziecięcym chórem czyniło wspaniałą atmosferę.