Diecezjalne Dni Młodzieży

0
177

Z grupą młodzieży z naszej parafii uczestniczyliśmy w XVI Spotkaniu Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Tegoroczne obchody przeżywane były w Nisku i okolicy. Zakwaterowano nas w par. Nowosielec koło Niska, wśród ok. 800 innych uczestników (łącznie ponad 4 tys. młodzieży brało udział w tym spotkaniu). Gościnni gospodarze przyjęli nas do swoich domów na noclegi. Piątkowy wieczór rozpoczęło modlitewne spotkanie w miejscowym kościele parafialnym. Po przedstawieniu ewangelizacyjnym “Zraniony Pasterz” wyruszyliśmy na drogę krzyżową leśnych traktem, przy świetle pochodni. Razem z nami modlił się ks. bp Edward Frankowski. W sobotę po porannej mszy św. i spotkaniu w grupach przewieziono nas do Niska, by z innymi grupami uczestniczyć w przygotowanych spotkaniach (świadectwo o zniewoleniu satanizmem, prelekcja o zagrożeniach współczesnego człowieka, tańce integracyjne na niżańskich Plantach, czy też występ Zespołu Pieśni i Tańca “Racławice”. Wieczorem na stadionie miejscowego klubu “Sokół” uczestniczyliśmy w Wieczorze Uwielbienia, gdzie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu była okazja do spowiedzi, śpiewu i duchowej refleksji. Głównym punktem trzeciego dnia była msza św. sprawowana przez kapłanów naszej diecezji pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Po uroczystym błogosławieństwie, wzmocnieni bigosem, z postanowieniem, że za rok też wyjeżdżamy na podobne spotkanie, tym razem do Sandomierza, wróciliśmy do naszej parafii.
<<Galeria zdjęć>> 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here