Dzieci o św. Bernadetcie Soubirous

0
188

berZ okazji wspomnienia liturgicznego Matki Bożej z Lourdes dzieci i młodzież naszej parafii poznawały św. Bernadettę Soubirous, której objawiła się Maryja. 11 lutego wypadła kolejna rocznica objawień maryjnych, które miały miejsce w roku 1858. «Jestem Niepokalanym Poczęciem» – odpowiedziała Maryja na pytanie o to, kim jest. Dogmat ten ogłoszony został 4 lata wcześniej. Bernadeta nic o nim nie wiedziała.
W gimnazjum odbyły projekcje filmu o św. Bernadetcie, natomiast w kościele parafialnym na mszy św. dla dzieci w okolicznościowym kazaniu ks. proboszcz przybliżył maluchom św. Bernadettę. Nie zabrakło również  konkursu wiedzy o świętej dziewczynce. Dzieci przygotowały barwne i ciekawe ilustrowane historyjki o Bernadetcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace i zaangażowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here