Harcerski Rajd Wigilijny w Bodzechowie

0
456

bśpHarcerski Rajd Wigilijny Hufca Ostrowiec zagościł w tym roku w Bodzechowie. Ponad 150 harcerzy, zuchów ze swoimi instruktorami i kapelanami wyruszyło z Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim do Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bodzechowie. Po zakwaterowaniu, podczas obrzędowego świeczkowiska był czas na gawędę, wspólny śpiew harcerskich piosenek, a także wieczerza wigilijna przygotowana przez wszystkie patrole harcerskie, które brały udział w rajdzie. Następnego dnia wszyscy uczestnicy spotkania przemaszerowali do kościoła pw. św. O. Pio w Bodzechowie, gdzie zostało wniesione przez komendanta Hufca Ostrowiec  hm. Dariusza Czupryńskiego Betlejemskie Światło Pokoju, a liturgię uświetnił harcerski zespół wokalno-muzyczny. Po mszy św. i apelu kończącym rajd harcerze pełni radości rozjechali się do domów by wkrótce, 23 grudnia o godz. 15.00, spotkać się Ostrowieckim Rynku wraz z ks. bp. Krzysztofem Nitkiewiczem na przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju władzom miasta i wszystkim mieszkańcom. Zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here