Ksiądz Wiesław Gintowt

0
834

Ksiądz Wiesław Gintowt przyszedł na świat 14 września 1926 roku w Warszawie. Matka Wiesława Gintowta była  narodowości greckiej, ojciec był polakiem. Szkołę podstawową ukończył w Brześciu nad Bugiem, tam również, w roku 1947, zdał maturę po ukończeniu liceum. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. 25 maja 1952 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa sandomierskiego Jana Kantego Lorka.  Z ostatniego wikariatu w Pionkach przeszedł na parafię w Bodzechowie, w której jako proboszcz pracował prawie 14 lat. W tym czasie gorliwie pracował duszpastersko w parafii św. Zofii, w której pozostawił trwały duchowy ślad, szczególnie w pracy z młodzieżą. Podejmował wiele prac gospodarczych. To właśnie dzięki jego staraniom rozpoczęto budowę nowego domu parafialnego, z dużym zapleczem do pracy duszpasterskiej. Budynek w stanie surowym ukończono w 1978 roku. W czerwcu 1979 roku objął stanowisko tymczasowego administratora , a następnie proboszcza parafii św. Trójcy w Starachowicach. Zmarł  9 lipca 1982 roku w starachowickim szpitalu ciesząc się dużym autorytetem kapłańskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here