Kilkadziesiąt osób wzięło udział w wieczornym apelu modlitewnym w intencji pokoju w Syrii. Była to odpowiedź na gorące wołanie papieża Franciszka by w sobotę modlić się o pokój w tym rejonie świata, zagrożonym wojną. Przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie odmówiono koronkę do Bożego miłosierdzia, której zwieńczeniem był śpiew Suplikacji ze słowami „… od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie”.  Podsumowaniem Adoracji Eucharystycznej była poniższa modlitwa wstawiennicza o pokój w Syrii. Wspólny śpiew Apelu Jasnogórskiego zakończył wieczorne czuwanie.

Modlitwa wstawiennicza o pokój w Syrii
Boże Miłosierdzia,
Usłysz krzyki rozpaczy mieszkańców Syrii.
Pociesz tych, którzy cierpią z powodu doznanej przemocy.
Pociesz tych, którzy opłakują swoich zmarłych.
Daj siłę sąsiednim krajom, aby chętnie przyjęły uchodźców z Syrii.
Przemień serca tych, którzy chwycili za broń;
I chroń tych, którzy poświęcają się dla pokoju.
Boże nadziei, zachęcaj przywódców, aby wybrali pokój, a nie przemoc i aby szukali pojednania ze swoimi wrogami.
Rozpal w Kościele Powszechnym współczucie dla narodu syryjskiego;
I daj nam nadzieję na przyszłe budowanie pokoju dla wszystkich, które będzie oparte na sprawiedliwości.
Prosimy o to przez Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju i Światłość Świata.
Amen.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here