Pielgrzymka autokarowa

lourdPonad 50 uczestników wyruszyło na autokarową pielgrzymkę organizowaną przez duszpasterzy par. Bodzechów. Pierwszym odwiedzonym miejscem była mała miejscowość Wał Ruda, gdzie wzrastała i poniosła śmierć męczeńską młoda dziewczyna bł. Karolina Kózkówna. Po wizycie w domu rodzinnym Karoliny udaliśmy się do sanktuarium w Zabawie, w którym złożone są doczesne szczątki błogosławionej. Ciekawostką był pomnik ofiar wypadków komunikacyjnych, na którym widnieje wiele tabliczek z imionami młodych osób tragicznie zmarłych. Szlak pielgrzymkowy poprowadził nas następnie do sanktuarium Matki Bożej w Okulicach, gdzie modliliśmy się w intencji małżeństw o dar potomstwa oraz za wszystkich, którzy mają problemy ze wzrokiem. Miejscowy ksiądz pokazał nam również wyjątkowe kapliczki ku czci radości Matki Bożej. Mogliśmy zwiedzić również niezwykłą wystawę obrazów i figur Matki Bożej z różnych sanktuariów Polski i świata. Kolejne sanktuarium na pielgrzymim szlaku to “polskie Lourdes” w Porąbce Uszewskiej.  Pamiętaliśmy tu modląc się w grocie Maryi, przepięknie udekorowanej na uroczystości odpustowe,  o wszystkich chorych i cierpiących z naszych parafii i rodzin. O godzinie 15.00 dotarliśmy do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, gdzie z setkami wiernych uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Po adoracji relikwii św. s. Faustyny nasze kroki zmierzały do sanktuarium Matki Bożej Nadwiślańskiej w Hebdowie. Liturgię mszy św. uświetnił nasz chór parafialny. Włączyliśmy się również w nabożeństwo różańcowe. Pełnie wrażeń z błogosławieństwem ks. kustosza wróciliśmy do naszej parafii oczekując kolejnej wspólnej pielgrzymki.