Pielgrzymowaliśmy do Wilna

0
102

fot1Ponad 90 osobowa grupa pielgrzymów, w tym z par. Bodzechów, pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Pierwszego dnia dotarliśmy do Gietrzwałdu,  znanego dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Następnie podążyliśmy do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce, gdzie uczestniczyliśmy w mszy św. i wysłuchaliśmy koncertu na wspaniałych XVIII wiecznych organach.

Po noclegu w Suwałkach wyruszyliśmy w stronę Litwy. Na naszym pielgrzymim szlaku w Wilnie znalazły się m.in. kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, gdzie sprawowaliśmy Eucharystię, cerkiew św. Ducha (pochowani są tu trzej pierwsi święci prawosławni na Litwie), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (znajduje się tam oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie”) oraz Uniwersytet Wileński i katedra św. Stanisława. Podczas nawiedzenia cmentarza na Rossie spotkaliśmy marynarzy z ORP Mewa wraz z ambasadorem Polski na Litwie. W drodze powrotnej do domów zwiedziliśmy Zamek gotycki w Trokach i mieliśmy sposobność skosztować karaimskich potraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here