Powitanie krzyża i ikony Matki Bożej – symboli ŚDM

0
152

prog1W niedzielę 19 kwietnia delegacja młodzieży naszej parafii uczestniczyła wraz z ks. Krzysztofem w uroczystościach powitania w naszej diecezji symboli Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) – dużego drewnianego krzyża i ikony Matki Bożej – poświęconych przez św. Jana Pawła II. Symbole te peregrynują po Polsce przygotowując naszych rodaków do ogromnego duchowego wydarzenia jakimi będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r., na które przybędą setki tysięcy młodych ludzi z całego świata, by modlić się pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Ok. 2 tysięcy młodzieży, ponad stu kapłanów wraz naszymi pasterzami bp. Krzysztofem Nitkiewiczem i bp. Edwardem Frankowskim, siostry zakonne przedstawiciele władz samorządowych modliło się w Sanktuarium Drzewa Krzyża Św. W poniedziałek popołudniu symbole ŚDM przybędą na dobę do Ostrowca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zabawy i spotkania w wyznaczonych miejscach. Program peregrynacji zamieszczono poniżej.

program

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here