Rozpoczął się Wielki Post

0
734

DSC_0555Liturgia Środy Popielcowej wprowadziła nas w okres Wielkiego Postu. Podczas dzisiejszych mszy św. miał miejsce szczególny w formie znak pokuty i skruchy. Wierni procesyjnie podchodzili w skupieniu do prezbiterium, a kapłan posypał ich głowy popiołem, wypowiadając słowa “Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W okolicznościowym kazaniu, nawiązującym do symboliki dekoracji u stóp ołtarza, ks. Krzysztof przypomniał nam, że grzechy jak ciężkie kamienie przygniatają nas do ziemi, a Chrystus każdego z nas podnosi z upadków w sakramencie pokuty i spotkaniu z Nim w Eucharystii. Natomiast kłujące ciernie symbolizują naszą mowę, w której wiele plotek, oczernień i wścibstwa, potrafią one ogromnie pokaleczyć bliźniego, również nie szczędząc kolców i raniąc oczerniającego. Okazją do nawrócenia jest modlitwa, post i jałmużna.
GALERIA ZDJĘĆ

Nabożeństwa wielkopostne:
Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30,
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here