18 października Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu świętuje cała Służba Zdrowia: lekarze, pielęgniarki, siostry zakonne pracujące w szpitalach i domach opieki, jednym słowem wszyscy, którzy mają coś wspólnego z pomocą chorym, ponieważ patronuje im św. Łukasz.

Zapraszamy 18 października o 16.30 na nabożeństwo różańcowe i mszę św. w intencji Służby Zdrowia.

Kochani, którzy niesiecie pomoc chorym i cierpiącym, jesteście przedłużeniem rąk Jezusa, Jego wzroku, Jego głosu. A przede wszystkim Jego serca. Życzymy Wam dużo sił i energii w posługiwaniu potrzebującym. Pamiętajcie o słowach Zbawiciela: “Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here