Szlak Architektury Drewnianej. Kościół w Bodzechowie.

Ostrowiec Świętokrzyski – Drewniany kościółek
Kościół p.w.Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zbudowany został w 1932 roku. Posiada cechy charakterystyczne dla stylu zakopiańskiego. Budowla zaprojektowana została prz… zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria
Bodzechów – Drewniany kościółek
Budowa kościoła pw. św. Zofii związana jest z rodziną Kotowskich, ówczesnymi właścicielami Bodzechowa. Aniela Kotkowska z zięciem Janem Gombrowiczem (ojciec Witolda Gombrowicza) zapisała na r… zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria
Ruda Kościelna – Drewniany kościół pw. Zaślubin Najświętszej Marii Panny
Drewniany kościół pw. Zaślubin Najświętszej Marii Panny wybudowany został w latach 1766-1769. Otoczony jest kamiennym murem, posiada też murowaną dzwonnicę. Obraz “Zaślubiny Matki B… zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria
Ożarów – Kościół pw. św. Stanisława Biskupa
Kościół w Ożarowie wznosi się na wysokim wzgórzu, został zbudowany w 1900 r. W ołtarzu głównym można zobaczyć obraz przedstawiający św.Stanisława z Piotrowinem z XVI w. W pobliż… zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria
Gliniany – Drewniany kościół
W Glinianach znajduje się drewniany kościół parafialny pw. Świętego Wojciecha, pochodzący z 1573 roku. zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria
Stodoły-Wieś – Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Kościół pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Stodołach-Wsi jest budowlą utrzymaną w stylu staropolskiej architektury drewnianej. W pierwszych latach po wojnie (1952), miejscowi wierni sko… zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria
Gierczyce – Drewniany kościół parafialny (XVIII w.)
Drewniany kościół parafialny (XVIII w.). zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria
Kleczanów – Drewniany kościół
Kościół drewniany pw. św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy i św.Stanisława wzniesiono na przełomie XVII i XVIII stulecia, a gruntownie odrestaurowano w 1775 oraz 1993 r. Wyposażenie świątyni j… zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria