Tadeusz Rekwirowicz urodził sie 4 lipca 1895 roku w Warszawie. Rodzicami byli Maria z Krasuskich i Leopold Rekwirowicz. Ojciec Tadeusza w 1902 r. zatrudniony został w w Zakładach Ostrowieckich i rodzina zamieszkała w Klimkiewiczowie. Tadeusz Rekwirowicz kształcił sie wnajpierw w prywatnej szkole w Wąchocku a następnie w warszawskich gimnazjach i Szkole im. Wawelberga i Rotwanda na Wydziale Budownictwa.
W roku 1921 podjął pracę w ostrowieckiej hucie, najpierw jako pracownik Biura Technicznego a potem zastepca i kierownik Wydziału Budownictwa. Projektował budynki użyteczności publicznej, kościoły, pomniki a nawet meble. Byl miłośnikiem i mecenasem sztuki.. Kochał muzykę, literaturę, malarstwo i fotografię. Był kolekcjonerem. Z pasją fotografował nie tylko obiekty budowlane ale i pejzaże Ostrowca i ziemi kieleckiej. Zbierał obrazy, grafiki, monety, starą porcelanę i książki. Zaprojektował drewnianą świątynię Najświętszego serca w Ostrowcu i św. Zofii w Bodzechowie.
W 1924 r. związał sie z ruchem krajoznawczym i tej pasji pozostał wierny do końca życia. Działał w PTK i PTTK. Wydał serię pocztówek, organizował wystawy fotograficzne, współtworzył muzeum i bibliotekę. Utrwalił na fotografii badania w Krzemionkach. W latach II Wojny Światowej przechowywał część eksponatów ostrowieckiego muzeum. Był członkiem założycielem PTTK w Ostrowcu Świętokrzyskim, by zostać w końcu jego prezesem. Zmarł 19 marca 1962 roku, a pochowany został na cmentarzu szewieńskim w grobie Janickich i Rekwirowiczów.