Uroczysta rocznica

75 lat minęło 14 listopada od poświęcenia kościoła św. Zofii w Bodzechowie. Uroczystą mszę św. w intencji fundatorów i budowniczych świątyni odprawił w niedzielę ks. prałat Tadeusz Lutkowski, który wspominał w homili ks. Józefa Nitę, prefekta młodzieży, rektora kościoła, a wreszcie proboszcza, oraz ważne wydarzenia z historii parafii w Bodzechowie. Przywołane zostały nazwiska głównych fundatorów: Anieli Kotkowskiej, Jana Gomrowicza i Leona Baczyńskiego. Projekt kościoła wykonał Tadeusz Rekwirowicz ostrowiecki architekt, miłośnik fotografii i muzyki, którego posatać przybliżono na sobotniej  konferencji. Wspomnieniem i modlitwą otoczono wszystkich, którzy przyczynili się do zbudowania świątyni św. Zofii. Obecnie słuzy ona jako kaplica pogrzebowa, w zamiarze jst również poszerzenie jej funkcji o salę pamięci fundatorów Kotkowskich i Gombrowiczów w obecnej zakrystii, i przestrzeń dla wystaw sakralnych w nawie głównej.