Wielki Czwartek

0
342

W tradycji Kościoła Wielki Czwartek upamiętnia Ostatnią Wieczerzę, podczas której Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Dlatego też w liturgii w ten dzień mogą się odbyć tylko dwie Msze Święte. Rano w bazylikach katedralnych w każdej diecezji odbyły się pod przewodnictwem księży Biskupów Msze Krzyżma, podczas której Ordynariusz święci oleje przeznaczone do sakramentów: Chrztu, Namaszczenia Chorych i Kapłaństwa. Podczas tej liturgii w koncelebrze jest sporo kapłanów, którzy w tym wyjątkowym dniu odnawiają swoje przyrzeczenia ze święceń kapłańskich.

Byliśmy tam także i my wraz z ministrantami z naszej parafii.

Drugą mszą, która może się odbyć w Wielki Czwartek jest Msza Wieczerzy Pańskiej, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian dzisiaj (29 marca) o godz 1700. Ta msza jest wyjątkową pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Ta liturgia rozpoczyna obchód Świętego Triduum Paschalnego, które jest największym świętem chrześcijaństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here