Wielki Czwartek

W tradycji Kościoła Wielki Czwartek upamiętnia Ostatnią Wieczerzę, podczas której Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Dlatego też w liturgii w ten dzień mogą się odbyć tylko dwie Msze Święte. Rano w bazylikach katedralnych w każdej diecezji odbyły się pod przewodnictwem księży Biskupów Msze Krzyżma, podczas której Ordynariusz święci oleje przeznaczone do sakramentów: Chrztu, Namaszczenia Chorych i Kapłaństwa. Podczas tej liturgii w koncelebrze jest sporo kapłanów, którzy w tym wyjątkowym dniu odnawiają swoje przyrzeczenia ze święceń kapłańskich.

Byliśmy tam także i my wraz z ministrantami z naszej parafii.

Drugą mszą, która może się odbyć w Wielki Czwartek jest Msza Wieczerzy Pańskiej, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian dzisiaj (29 marca) o godz 1700. Ta msza jest wyjątkową pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Ta liturgia rozpoczyna obchód Świętego Triduum Paschalnego, które jest największym świętem chrześcijaństwa.